Jdi na obsah Jdi na menu

1973/74 - POSTUPUJEME Z DIVIZE

5. 11. 2022

Před zahájením soutěže odstoupila ze skupiny F VTJ Dukla Valašské Meziříčí, nejprve jí nahradila původně sestupující TJ Spartak Kovona Karviná, po odřeknutí ji nahradil další původně sestupující tým TJ Sokol Ostrava-Poruba.

Hráčský kádr:

prerov1--2-.jpgV podstatě celý kádr, který vybojoval postup z krajského přeboru nastupoval i o soutěž výše v divizi. Nepokračovali málo vytížení třetí brankář Zamazal a v poli trio Palinek, Baroš, Zbranek. Nově se k důležitým posilám zařadili olomoučtí Pávek, Neplech, Dub a přidali se k silnému olomouckému jádru, které už v Přerově působilo. Dále přišel kanonýr Alois Bureš ošlehaný první ligou ze Vsetína, Bartošík z Třince, Pokorný a Novák z Gottwaldova či Koudelák ze Šumperka.

Brankáři:

1 Antonín Pávek, 22 František Kaláb, -- Pavel Šrott, -- Miroslav Matějíček

Obránci:

14 Stanislav Svozil, 11 Josef Podlaha -C-, 12 Josef Neplech, 19 Bohuslav Šrom, 16 František Blinka, 2 Josef Otruba, 3 Petr Pokorný, -- Miroslav Pavelka, -- Petr Novotný

Útočníci:

7 Bohumil Kolda, 8 Bohuslav Hudec -A-, 10 Josef Kostrzitza, 6 Alois Bureš, 5 Stanislav Grábl, 13 Petr Bartošík, 21 Jiří Bruckner, 4 Karel Dub, 15 Luděk Novák, 18 Josef Kostiha, 17 Miloslav Kubíček, 9 Miroslav Sedláček, 15 Jiří Mikl, -- Josef Hukel, 20 Josef Koudelák

Kvalifikace o 2. ČNHL:  sehráli vítězové šesti divizních skupin a postup si vybojovali Kralupy, Příbram a Přerov

3.3.1974 – TJ Slovan Hodonín - Meochema Přerov 4:3

Kvalifikaci s Hodonínem o postup do II.ligy provázel obrovský zájem diváků. V prvním zápase na ZS v Hodoníně, kam přijelo z Přerova 1.200 diváků byla Meochema blízko vítězství. Po první třetině sice vedli domácí 2:0, ale v první polovině druhé třetiny vstřelil HUDEC první branku hostů, po jeho přihrávce připojil KOLDA druhou a vyrovnal stav utkání. Před výměnou stran pak GRÁBL zajistil Meochemě vedení. Záhy ale došlo k dvojnásobnému vyloučení hráče hostí, čehož využili domácí ke vstřelení dvou branek do sítě Pávka během jediné minuty. Tento stav zůstal již beze změny, ale dával naději do středeční odvety.

6.3.1974 – Meochema Přerov – TJ Slovan Hodonín 5:3

Před Meochemou byl těžký úkol, aby Přerov postoupil musel vyhrát o 2 branky. Odvetné utkání bylo sehráno před vyprodaným hledištěm s 5.500 diváky v neskutečné atmosféře vzpomínal v seriálu o Přerovských legendách útočník a zároveň hrající trenér Stanislav Grábl. První třetinu zahájili velkým náporem, který korunoval vedoucí brankou v 7.minutě DUB. Za minutu zvýšil KOSTRZITZA na 2:0. Brankáři Pávkovi však podjela pod tělem střela Navrátila a bylo sníženo. Ve 14.minutě upravil skóre třetiny BUREŠ na 3:1. Druhá třetina se vyznačovala méně nebezpečnými útoky domácích. V 15.minutě snížil Ilčík, vzápětí však KOSTRZITZA svou druhou brankou zvýšil na 4:2. Po brance Konráda však bylo skóre obou zápasů vyrovnané 7:7 a přetahovaná pokračovala. Vše záleželo na poslední třetině. Očekávaný tlak na branku Slovanu se nedostavil. Až v 58.minutě přišla postupová trefa z hole GRÁBLA. V poslední minutě ještě Slovan odvolal brankáře, ale střela Bartošíka šla těsně vedle. Závěrečná siréna spustila gejzír obrovské radosti a nadšení. Mužstvo mužů tak poprvé do Přerova přivedlo II.NHL. Trenérem a zároveň správcem zimního stadionu byl Miloslav Urban.